Bezpłatne zasoby internetowe - przydatne linki

PRZYDATNE LINKI

Niektóre książki (do czytania i słuchania) można znaleźć w bezpłatnych bibliotekach internetowych:

Biblioteka literatury polskiej w Internecie:

Legimi – dostęp do audiobooków i ebooków:

Storytel - dostęp do audiobooków w telefonie:

Empik Go – aplikacja z audiobookami i ebookami

Lektury na ekranie:

Lista bibliotek cyfrowych, repozytoriów, archiwów i muzeów cyfrowych w Polsce:

i na świecie:

Epodręczniki.pl - materiały do wykorzystania przez nauczycieli i uczniów. To biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych:

Ninateka - platforma internetowa, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego; w jej zasobach znajduje się ponad sześć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie:

Filmoteka Szkolna – ogólnopolski program edukacji filmowej dla szkół ponadpodstawowych, zawiera artykuły filmoznawcze, ćwiczenia filmowe, poradnik dla maturzystów:

Culture.pl  – portal internetowy poświęcony kulturze polskiej, który promuje dokonania polskich twórców w świecie oraz poszerza świadomość kulturalną u polskiego odbiorcy: