Wycieczka na lotnisko

8 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik logistyk uczestniczyli
w wycieczce do Łodzi  - Poznaj tajemnice lotniska!

W czasie zwiedzania portu lotniczego im. W. Reymonta młodzież zapoznała się z zasadami obowiązującymi podczas kontroli bezpieczeństwa a po przejściu przez Biuro Przepustek mogła zwiedzić miejsca niedostępne dla pasażerów.

Uczniowie podczas przejazdu lotniskowym autobusem zobaczyli drogę startową lotniska wyposażoną w oświetlenie nawigacyjne a później obserwowali start samolotu pasażerskiego.

Duże zainteresowanie wzbudziła wizyta w hangarze szkoły lotniczej Bartolini, która jest jednym
z największych ośrodków kształcenia pilotów w Europie.

Młodzież mogła  zobaczyć z bliska nowoczesne i bezpieczne samoloty produkowane przez firmę Tecnam, na których przyszli adepci lotnictwa odbywają kursy i szkolenia.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w dziale cargo zajmującym się kompleksową obsługą towarowych przesyłek lotniczych, w tym również przesyłek niebezpiecznych.

Pracownicy służb lotniskowych – lotniskowej straży pożarnej i służby celnej - bardzo ciekawie opowiadali o specyfice swojej pracy a prezentacja sprzętu w Strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie.